Duszpasterski Parasol Bazpieczeństwa

Pod tym pojęciem kryje się Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „Wawrzyny”. A skąd wzięło się to określenie? Orzech w udzielonym kiedyś wywiadzie powiedział, że dzięki Stowarzyszeniu nasze duszpasterstwo może mieć gwarancję niezależności i wsparcia finansowego. Nasze duszpasterstwo istnieje ponad 50 lat i  zawsze polegało na pomocy przyjaciół i darczyńców, którzy w ten sposób uczestniczą w życiu duszpasterstwa. Stowarzyszenie powstało głównie z myślą o udzielaniu pomocy materialnej duszpasterstwu i aby wspierać wszelkie pomysły i działalność duszpasterstwa. Od ponad 30 lat lat Stowarzyszenie realizuje to zamierzenie dzięki ludzkiej pomocy, wpłatom do tej pory 1%, a od roku 2023 1.5%, dzięki darczyńcom; a dzięki waszym darowiznom pozyskuje pieniądze, które w naszej wspólnocie zamieniamy na konkretne dobro.

Nie prowadzimy działalności gospodarczej. Utrzymujemy się jedynie ze składek członkowskich i dobrowolnych ofiar przyjaznych nam Firm i osób fizycznych. Działamy zupełnie społecznie i pragniemy aby nasza praca przynosiła jak najlepsze efekty i umożliwiała realizację zadań zapisanych w Statucie Stowarzyszenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za zaufanie i pomoc finansową, która umożliwia nam dalsze działanie.

Czasami nie potrzeba wiele aby dołożyć swoją cegiełkę do budowy dobra Wawrzynowej Rodziny i realizowania naszego motta – słów wypowiedzianych przez Papieża Jana Pawła II – “Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest: nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”

Wspieramy Duszpasterstwo od 1995r.

Lat

Inicjatyw

Ludzi

Przekaż nam twój 1%

Dzięki waszemu wsparciu możemy prowadzić działalność naszego Stowarzyszenia i tworzyć tę rodzinną wspólnotę!

Skontaktuj się z nami!

Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego Wawrzyny

ul. Bujwida 49/51 50-345 Wrocław

NIP 896 10 00 927
KRS 0000086185
Stowarzyszenie posiada status OPP

Konto do wpłat wsparcie i darowizny

Bank Santander
13 1500 1793 1217 9004 2633 0000

Kontakt

Przewodniczący Stowarzyszenia
Wiesław Kuzyn Wowk
stowarzyszenie@wawrzyny.wroc.pl
tel. 608 09 57 57
stowarzyszenie.wawrzyny.wroc.pl