Z 1% WIELE DOBRA!

Przyjaciele, Sympatycy, Drogie Wawrzyny!

Tworzenie wspólnoty to jednocześnie praca i obowiązek, ale zarazem wielkie błogosławieństwo. To czas, który kształtuje i przygotowuje człowieka na resztę dorosłego życia. Dostrzeżenie daru, jakim jest Duszpasterstwo oraz umiejętność podziękowania za to, czego w nim doświadczyliśmy, jest wyrazem dojrzałości oraz wdzięczności za miejsce, które stało się bliskie naszemu sercu. I tak jak nigdy nie przestaje się być członkiem wspólnoty, tak nigdy nie przestaje się być za nią odpowiedzialnym. Również w tym roku zachęcamy do ofiarności w przekazaniu 1,5% podatku na naszą wspólnotę oraz dziękujemy za pomoc, którą otrzymaliśmy do tej pory.

Przed nami czas rozliczeń i decyzji jakiej organizacji przekażemy 1,5% podatku za rok 2022.
Każdego roku masz możliwość przekazywać 1,5% podatku należnego fiskusowi, wykazanego w ich rocznej deklaracji PIT – bezpośrednio na rzecz organizacji pożytku publicznego. Dla ciebie przekazanie 1,5% nie wiąże się z żadnym dodatkowym obciążeniem. Jedyne co musisz zrobić to PITcie wpisać nasz KRS 0000086185
Dzięki zaznaczeniu naszego Stowarzyszenia obliczona kwota 1,5% podatku zostanie przekazana na nasze konto. A zatem sam faktycznie decydujesz, gdzie, do jakiej organizacji i na jaki cel podatki zostaną spożytkowane.
Od lat Stowarzyszenie wspiera materialnie duszpasterstwo. Dzięki darczyńcom, i wpłatom 1,5%, i waszym darowiznom pozyskane pieniądze zamieniamy na działania Stowarzyszenia i na pomoc dla Duszpasterstwa.

Dzięki Waszym wpłatom w zeszłym roku mogliśmy wspomóc takie konkretne inicjatywy jak: lekcje religii, wykłady patriotyczne, spotkania odnowy w Duchu Św., warsztaty muzyczne, wyjazd z ministrantami, studenckie wyjazdy do Białego Dunajca na obóz adaptacyjny czy na Sylwestra do Bukowca.
Zakupiliśmy art. spożywcze na śniadania i czwartkowe Wieczerze, rekolekcje Wielkopostne i Adwentowe. Pokryliśmy koszty zakupu: art. liturgicznych (komunikanty, wino, węgielki, świece), węgla do ośrodka, wydruku plakatów, kwiatów do ołtarza, art. sanitarnych (papier toaletowy, mydło w płynie, płyn do podłogi, ręczniki papierowe) i odkurzacz przemysłowy.

Przekaż nam twój 1.5%

Napisz do nas!